Dobra kabina łazienkowa

Kabina prysznicowa od wielu lat jest chętnie stosowana przez ludzi. Dzięki niej można szybko i wygodnie umyć ciało. Ponadto jest idealna do relaksu.

Kabina łazienkowa – jaką wybrać?

kabina do łazienki

Za optymalne uważane są kabiny prysznicowe o wymiarach podstawy 90×90 cm. W przypadku, gdy dysponowana jest mała ilość miejsca, można zdecydować się również na 80×80 cm. Warto zaznaczyć, że w kabinie prysznicowej 70×70 cm także da się wykąpać, lecz nie jest to już takie komfortowe, co może być problemem np. dla ludzi starszych bądź puszystych. Dobrym pomysłem jest postawienie na kabiny niestandardowej, na przykład 70×90 cm. Wielu producentów ma w swojej ofercie kabiny prysznicowe, których minimum jeden bok podstawy ma 100, a nawet 120 bądź 140 centymetrów. Takie kabiny są bardzo cenione. Okazuje się, że najwyższe dostępne w sprzedaży kabiny mają przeważnie 200 bądź 216-221 cm, a najniższe przeznaczone do bardzo głębokich brodzików mają około 170 cm. Co istotne, standardowa wysokość brodzika wynosi 10-15 cm.

Jaką wybrać kabinę prysznicową?

Sporo osób zastanawia się, jaka kabina będzie lepsza, natryskowa, czy wielofunkcyjna? Na samym początku warto zdecydować się na to, gdzie w łazience zostanie zainstalowany prysznic. Należy miejsce dopasować do kształtu kabiny oraz wielkości łazienki. Bardzo często spotykanym typem kabiny, zwłaszcza w mniejszych pomieszczeniach łazienkowych, jest kabina narożna. Stosunkowo mało miejsca zajmuje też model we wnęce. Takie kabiny są tanie do skonstruowania. Wystarczy tylko dokupić drzwi i ewentualnie brodzik. W przypadku, gdy ma się sporą łazienkę, można postawić na kabinę o niestandardowym kształcie, w nietypowym miejscu. Może być kabina o kształcie koła, usytuowana na środku łazienki. Dobrej jakości kabinę łazienkową można zakupić w wielu sklepach internetowych oraz stacjonarnych. Przede wszystkim trzeba zwracać uwagę na jej jakość wykonania. Kabina prysznicowa ma służyć przez wiele lat, dlatego warto ją zakupić od renomowanego producenta. Wtedy można być spokojnym o jej jakość.