Dobry odpływ liniowy do łazienki

Odpływ liniowy do łazienki określany jest też jako listwa odpływowa bądź rynienka prysznicowa. Mowa tutaj o szczególnym typie odwodnienia podłogowego używanego głównie w kabinach natryskowych oraz typu walk-in.

Odpływ liniowy do łazienki

Odpływ liniowe do łazienki przeważnie ma formę wbudowanego w podłogę wąskiego kanału z widoczną kratką, do którego pod właściwym kątem spływa woda. Warto zaznaczyć, że odpływ liniowy nie powinien rzucać się w oczy, tak, jak na przykład akrylowy brodzik. Idealnie wtopi się w styl łazienki, przez co znacząco poszerza możliwości aranżacyjne strefy kąpielowej, co jest bardzo istotne. Okazuje się, że za wyborem nowoczesnej rynienki prysznicowej przemawia nie tylko estetyka. Zalet wynikających z instalacji odpływy liniowego jest o wiele więcej. Przede wszystkim warto wspomnieć o sporej przepustowości. Trzeba wiedzieć, że odpływ liniowy zajmuje większą powierzchnię aniżeli odpływ punktowy, z tego powodu pozwala na efektywniejsze oraz bardziej higieniczne przechwytywanie, a także odprowadzanie wody. Co więcej, dzięki małemu nachyleniu podłogi woda sprawnie wpada do korytka odpływowego oraz kanalizacji.

Zalety odpływu liniowego do łazienki

Zastosowanie odpływu liniowego otwiera przed ludźmi bardzo dużo możliwości aranżacji pomieszczenia łazienkowego. Jest tak, ponieważ przy tradycyjnym odpływie punktowym wymagane jest ułożenie czterospadowej powierzchni. Możliwe jest to wyłącznie przy zastosowaniu mniejszych płytek mających rozmiar 10 x 10 cm. Warto zauważyć, że w przypadku odpływu liniowego nie pojawia się taki problem. Dzięki temu, że podłoga ma tylko jeden spadek, w projekcie możliwe jest uwzględnienie płytek ceramicznych o większych rozmiarach. Ma się też o wiele większy wybór. Należy wiedzieć, że zastosowanie odpływu liniowego eliminuje wszelkie bariery. Nie ma stopni bądź podwyższeń, co znacząco ułatwia wchodzenie oraz wychodzenie z prysznica. Jest to bardzo ważne zwłaszcza w przypadku ludzi starszych. Odpływ liniowy do łazienki powinien być objęty gwarancją.