Jak długo trwa remont łazienki?

Każdy wie, że remont domu wymaga wiele ciężkiej pracy. I, jeśli jesteś przebudowy łazienki, proces może wydawać się szczególnie uciążliwe. Ale, to nie jest prawie tak skomplikowane, jak mogłoby się wydawać. W rzeczywistości, między kosztami materiałów i pracy, remont łazienki powinien zająć około dwóch tygodni. Oto, co musisz wiedzieć o tym, jak długo trwa remont łazienki:

Co wchodzi w skład remontu łazienki? 

Kiedy planujesz remont łazienki, musisz upewnić się, że masz wszystko, czego potrzebujesz. Większość twoich prac remontowych skupi się na ścianach i podłodze. Oprócz ścian i podłogi, trzeba będzie również zadbać o hydraulikę i elektrykę. Możesz również zająć się innymi elementami, takimi jak próżnia, prysznic, toaleta i armatura.

Koszty przebudowy łazienki

Istnieje wiele kosztów związanych z remontem łazienki. Obejmuje to koszt ścian, podłogi, hydrauliki, elektryki, armatury i farby. Koszt ścian będzie zależał od stylu, który wybierzesz. Można również zdecydować się na zainstalowanie ścian winylowych lub betonowych. Betonowa ściana kosztuje około 3 dolarów za stopę kwadratową, podczas gdy ściana winylowa kosztuje około 2 dolarów za stopę kwadratową. Koszt podłogi będzie zależał od rodzaju materiału, który wybierzesz. Średnio można oczekiwać, że podłoga w łazience będzie kosztować 3 dolary za stopę kwadratową.

Jak długo trwa instalacja płytek? 

Instalacja płytek w łazience może zająć od dwóch do trzech dni na pomieszczenie. Sama praca zajmie od dwóch do trzech godzin. Instalacja płytek polega na przycięciu ich tak, aby pasowały do ściany, wyfugowaniu ściany, a następnie nałożeniu fugi za pomocą uszczelniacza do fug. Istnieje wiele korzyści z instalowania płytek w łazience. Jedną z najważniejszych zalet jest to, że znacznie zwiększy wartość swojego domu.

Jak długo trwa montaż szafek? 

Szafki są poważną inwestycją w każdym projekcie renowacji domu. Jednak ta inwestycja może trwać przez dziesięciolecia, a prawdopodobnie spędzisz następne kilka dekad w swoim domu. Aby uzyskać jak najwięcej z szafek, będziesz chciał dobrze o nich dbać, czyszcząc je regularnie. Jeśli planujesz również mieć nowy backsplash, trzeba będzie oczyścić szafki, ściany i backsplash, jak również. Możesz oczekiwać, że nowa instalacja szafek zajmie około tygodnia na pokój.

Jak długo trwa instalacja oświetlenia? 

Instalacja nowego oświetlenia może zająć od dwóch do czterech dni na pokój. Pracuj nad jednym pomieszczeniem na raz, aby utrzymać miejsce pracy zorganizowane, a powinieneś mieć pracę skończoną w ciągu tygodnia. Instalacja opraw oświetleniowych, ściemniaczy i przełączników dla nowego systemu oświetlenia może zająć około godziny na oprawę. Okablowane oprawy oświetleniowe, takie jak oświetlenie torowe, zajmie kilka godzin. To samo dotyczy instalacji opraw LED.