Jak prawidłowo czyścić toaletę?

Utrzymanie toalety w czystości jest niezbędne do zachowania jej higieny i zapobiegania rozprzestrzenianiu się nieprzyjemnych zapachów. Nieprzyjemne zapachy mogą pochodzić z różnych źródeł, od brudnych pieluch po naturalne minerały zawarte w odpadach domowych. Bez regularnego czyszczenia, zapachy te mogą zostać uwięzione w muszli, aż do momentu ich uwolnienia w późniejszym czasie. Utrzymanie toalety w czystości wiąże się z wykonywaniem kilku różnych rodzajów konserwacji, aby zachować świeży i czysty zapach. We wszystkich domach są toalety, które mają tendencję do zabrudzeń po dłuższym użytkowaniu. Nic nie jest w stanie całkowicie wyeliminować zapachów, jednak kilka regularnych czynności konserwacyjnych pozwala utrzymać świeży, a nie nieprzyjemny zapach toalety. Jeśli zadbasz o swoją toaletę tak, jak trzeba, nawet nie zauważysz, że była ona w ogóle czyszczona.

Utrzymuj toaletę w czystości przed jej użyciem

Zanim zaczniesz szorować lub czyścić swoją toaletę, upewnij się, że jest ona czysta. Oznacza to odkurzenie miski i usunięcie wszelkich widocznych plam lub odchodów. Gdy toaleta będzie czysta, będziesz mógł ją czyścić bardziej efektywnie i szybciej. Najlepszym sposobem czyszczenia toalety jest czyszczenie miski, podstawy i pokrywy. Jeśli wyczyścisz tylko jedną lub dwie z tych części, reszta toalety pozostanie czysta. Najłatwiejszym sposobem na wyczyszczenie miski jest szczotka do muszli klozetowej. Możesz kupić szczotkę do miski lub użyć szczotki do szorowania, aby wyczyścić swoją miskę. Jeśli nie masz szczotki, możesz użyć szczoteczki do zębów lub gąbki do szorowania.

Użyj ciepłej wody i środka dezynfekującego

Aby wyczyścić muszlę klozetową, zacznij od przygotowania toalety za pomocą ciepłej wody i środka dezynfekującego. Te przedmioty ułatwią i przyspieszą proces czyszczenia. Ciepła woda pomoże poluzować osad w muszli klozetowej, a środek dezynfekujący zabije wszelkie szkodliwe zarazki żyjące w muszli. Te środki czyszczące powinny być bezpieczne dla ludzi, zwłaszcza dzieci. Podczas czyszczenia muszli klozetowej należy używać wody o temperaturze co najmniej 105ºF (lub 40ºC). Aby zdezynfekować muszlę klozetową, wlej do niej dwie lub trzy krople środka dezynfekującego. Możesz użyć dowolnego środka dezynfekującego, który jest bezpieczny dla ludzi, takiego jak Clorox lub Lysol. Upewnij się, że używasz środka dezynfekującego tylko w misce, a nie na podłodze lub na ścianach, gdzie mógłby uszkodzić płytki. Najlepiej czyścić toaletę raz na dwa tygodnie, ale można ją czyścić co tydzień.

Nie spłukuj niczego, co nie jest papierem toaletowym

Przed spłukaniem toalety upewnij się, że każdy przedmiot, którego nie spłukujesz, nie jest papierem toaletowym. Większość toalet będzie miała czerwony przycisk z napisem „Nie spłukuj”. Jeśli nie jesteś pewien, czy dany przedmiot jest papierem toaletowym czy nie, zawiń go w ręcznik papierowy lub wrzuć do kosza na śmieci. Chociaż nie chcesz ciągle spłukiwać rzeczy, które nie powinny znaleźć się w toalecie, ważne jest, aby woda płynęła. Spłukiwanie przedmiotów, które nie powinny być spłukiwane, może zatkać rury, powodując wiele szkód. Ogólna zasada mówi, że nie należy spłukiwać, jeśli nie jest to papier toaletowy.

Umyj zewnętrzną część swojej toalety

Aby dobrze wyszorować toaletę, możesz użyć szczotki do muszli klozetowej. Aby szczotka nie straciła włosia, po każdym użyciu umyj ją ciepłą wodą ze środkiem dezynfekującym. Po wyczyszczeniu zewnętrznej części toalety, należy wyczyścić jej wnętrze. Można to zrobić za pomocą szczotki do muszli klozetowej, środka do czyszczenia spłuczek toaletowych lub w ogóle niczego. Jeśli są plamy lub plamy, które są trudne do usunięcia, możesz użyć szczotki do muszli klozetowej, aby wyszorować wnętrze misy.