Lustro okrągłe do łazienki – jakie wybrać?

Lustro uchodzi powszechnie za obowiązkowy element wyposażenia każdej łazienki. Musi być jednak wybrane starannie, zwłaszcza jeżeli ma pełnić nie tylko rolę użytkową, ale i dekoracyjną. Warto zatem dowiedzieć się, na co zwracać uwagę przy jego zakupie.

Rozmiar lustra jest najważniejszy 

Lustro okrągłe jest chyba tym z najczęściej wybieranych do łazienek. Tego typu akcesorium może mieć jednak różny rozmiar. Warto zatem poświęcić chwilę na refleksję dotyczącą tego, jakie wymiary powinno mieć lustro ścienne. Co do zasady, im większe rozmiary ma łazienka, tym większe lustro jest do niej potrzebne. Niektórzy mogą chcieć jednak dużego lustra, nawet jeśli ich łazienka należy do tych niewielkich. Najważniejsze jest to, aby dokonać zakupu w zgodzie z własnymi preferencjami i potrzebami. Nie można jednak całkowicie ignorować kwestii praktycznych. Zanim dokona się zakupu dużych rozmiarów lustra, trzeba ocenić, czy na ścianie znajdzie się wystarczająco miejsca, aby je powiesić.

lustro okrągłe boho

Kolor ramy, detale – temu również trzeba się przyjrzeć 

Wybierając lustro okrągłe (tutaj) trzeba zwrócić uwagę nie tylko na jego rozmiar. Należy przyjrzeć się również kolorowi ramy. Ostatnio bardzo dużym zainteresowaniem cieszą się lustra posiadające ramę w kolorze: 

  • złota
  • srebra
  • brązu
  • czerni 

Lustro okrągłe w złotej bądź srebrnej ramie doskonale sprawdzi się w łazience w modnym ostatnimi czasy stylu glamour. Jeśli jednak pomieszczenie ma nawiązywać do stylu rustykalnego, najodpowiedniejsze wydaje się być lustro w ramie brązowej. Czarna rama będzie zaś idealnym wyborem do łazienek w stylu loftowym. Przy zakupie lustra, należy zwrócić także uwagę na detale. Warto przyjrzeć się temu, czy rama zawiera jakieś zdobienia, na przykład kryształki. Wiele luster posiada także ozdobne łańcuszki, na których można je zawiesić. Dla większości użytkowników istotna jest także cena lustra. Poszukując tego idealnego, dobrze jest porównać ze sobą różne oferty. Pozwoli to na znalezienie tej najatrakcyjniejszej, zarówno pod względem ceny, jak i jakości.