Pomocne wskazówki dotyczące zakupu drzwi prysznicowych

Zanim kupisz drzwi prysznicowe, zastanów się, jak wygląda Twoja łazienka i ile masz miejsca. Przyjrzyj się istniejącej w pomieszczeniu armaturze i temu, jakie ciśnienie wody będzie potrzebne do jej obsługi. Chcesz, aby drzwi prysznicowe dobrze współgrały z obecną armaturą i służyły przez długi czas. Oto kilka pomocnych wskazówek dotyczących zakupu drzwi prysznicowych:

Mierz i planuj z wyprzedzeniem 

Pierwszym krokiem do zakupu drzwi prysznicowych jest zmierzenie wymiarów swojej łazienki. Ważne jest również, aby zmierzyć odległość od krawężnika do drzwi. To, ile masz miejsca, określi rozmiar drzwi, które kupisz. Następnie zmierz odległość od podłogi do dolnej części instalacji wodnej w Twojej łazience. Obejmuje to kran, odpływ i głowicę prysznicową. Możesz chcieć dodać centymetry do podłogi do dolnej części systemu, aby uwzględnić wysokość drzwi. Możesz również dodać przestrzeń do boków drzwi, aby uwzględnić odległość do boków drzwi.

Poznaj swoje opcje 

Nie wszystkie drzwi są stworzone do prysznica. Istnieją dwa główne rodzaje drzwi prysznicowych: izolowane i nieizolowane. Oba mają zalety i wady, więc najlepiej wiedzieć, co dostajesz, zanim kupisz drzwi. Drzwi izolowane są wykonane z materiałów, które są specjalnie traktowane, aby zablokować przepływ wody. Oznacza to mniejsze ciśnienie wody i marnotrawstwo wody. Drzwi te mogą również tworzyć kondensację wewnątrz drzwi, więc dobrym pomysłem jest umieszczenie lustra na wewnętrznej stronie drzwi, aby pozwolić na ucieczkę kondensacji. Drzwi nieizolowane są wykonane ze standardowych materiałów, takich jak drewno i są łatwe do czyszczenia. Nie blokują przepływu wody jak drzwi izolowane i tworzą tylko niewielką ilość kondensacji.

Uważaj na plastik

Istnieje wiele opcji do wyboru przy zakupie drzwi prysznicowych. Jedną z pierwszych rzeczy, na które kupujący powinni uważać, są plastikowe drzwi. Plastik jest tani, ale nie jest trwały. Plastik może wypaczać się w niskich temperaturach, pękać, gdy robi się gorąco i nie będzie się dobrze starzeć. Dodatkowo, nie utrzymuje swojego koloru, więc prawdopodobnie będzie wyglądać nudne i stare. Plastikowe drzwi są również bardziej prawdopodobne, aby złamać. Jeśli masz ciężką osobę, lub kogoś, kto porusza swoje ciało pod prysznicem, drzwi mogą zostać wepchnięte w ścianę. Jeśli plastik drzwi nie jest wystarczająco gruby, aby obsłużyć ciężar, może się złamać.